098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

З благословення Високопреосвященнішого митрополита
Олександрійського та Світловодського Боголепа

Фейсбук
ВКонтакте
Твиттер
Youtube
Telegram
Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад  Української Православної Церкви та народу України від 20 березня 2023 року   Ваші Високопреосвященства і Преосвященства! Ваші Високопреподобія і Преподобія! Дорогі браття...
❗️Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського. Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України Володимира Зеленського від 20 березня 2023 року    Вельмишановний Володимире...

Наші банківські реквізити

Управління Олександрійської єпархії УПЦ, ЄДРПОУ 35615671; р/р UA263234750000002600130117920 (2600130117920)/323806\2600301(UAH), ТВБВ №10010/0149, філії Кіровоградське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 323475.

смт. Петрове

      У старі часи у Петровому було три церкви: Покрова Пресвятої Богородиці, Вознесіння Господнього, Святителя Миколая Чудотворця.

      Покровська церква найстаріша,її історія без сумніву зв’язана з історією запорожця Петрика. Відноситься приблизно до кінця ХVІІ ст., історично приближена до 1692 року.

      Відразу, після заснування Петрового, і було почато будування церкви, якщо не самим Петриком, то його родиною та близькими йому запорожцями.

      Свято-Покровська церква побудована з каменю, має хрестовидну форму в традиційному грецькому стилі, з дзвіницею окремо від церкви. Стіни мають метрову товщину.

      В період 30-х років ХХ ст. святиню спіткала тяжка доля – храм був закритий і частково підданий руйнуванню. Дзвіниця була зруйнована і знятий купол церкви.

      Служба в церкві відновилася у воєнний період Другої Світової Війни. В 1962 році Свято-Покровську церкву спіткала друга тяжка доля – церкву у громади забрали і вони вимушені були змінити місце проведення богослужінь, по милості і з дозволу Н.В.Кравченко, у хату, в частині якої проживала старенька жіночка – власниця будинку.

       Тяжко було служити у цій домашній церкві – тіснота, незручності. У цих умовах більше 15-ти років проводить службу Божу громада Свято-Покровської церкви, але незважаючи ні на що, на службу ходило багато людей.

       Сама церква була перетворена в рембуд. Нестерпно було православним людям дивитися на ці зміни, боліло серце і плакала душа, але завдяки наполеглевості протоієрея Стефанія Катрича та милістю Господнєю вдалося повернути святиню парафії. Стан храму був жахливий, здавалося, що вже ніщо не допоможе повернути його у належний вигляд, яким має бути Божий дім по канонам християнської Православної Церкви.

        Проте, завдяки тому, що зібралися всі небайдужі люди і, незважаючи на великі труднощі, спільними зусиллями вірян та священника, з Божою допомогою, храм відбудовано.

        Дякуючи І.П.Жилці, у 2008 році була побудовано дзвіницю.

        Настоятель Свято-Покровської церкви митрофорний протоієрей Стефаній Катрич похований на території храму за святим Алтарем. По розповідям старожилів на цій території покояться священнослужителі, які несли службу Божу на цьому приході.

        З 2009 року за благословінням Правлячого архієрея Преосвященнійшого Антонія, єпископа Олександрійського і Світловодського, настоятелем Свято-Покровської церкви смт. Петрове призначено випускника Одеської Духовної Семинарії ієрея Дмитра Городецького.В цьому ж році архієрей здійснив рукоположення студента Почаївської Духовної Семінарії, прихожанина Свято – Покровської церкви, в сан диякона, пізніше в сан священника - ієрей Михайло Царук  призначається кліриком храму.

        З початку літа 2009 року за благословінням настоятеля, ієрея Дмитра Городецького, розпочинається реставрація всього храму. За допомогою небайдужості прихожан та жителів селища церква прикрашається новим куполом. Оновлюються вікна, ставляться нові двері, здійснюється давня мрія всіх віруючих – в церкві з’являється тепло, за що дякуємо Олександру Григоровичу Поворознюку. І це тільки початок великих змін, які нас чекають у майбутньому…

Матеріали підготував: ієрей Дмитро Городецький


Подпишитесь на нас в Telegram

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст інформації, яка міститься в архівних матеріалах сайту, і може не поділяти точку зору їх авторів. Відповідальність за інформацію несе сторона, що її надала.
Інтернет-видання "Єпархія" (C) 2013-2023. Сайт розроблений: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляєв. При використанні матеріалів сайту обов'язковою умовою є посилання на alexandria-eparhia.org.ua