В Олександрійській єпархії стало більше канонізованих святих

9 грудня 2020 року під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви у відповідь на рапорт Високопреосвященнішого Боголєпа, архієпископа Олександрійського та Світловодського, було прийнято рішення про причислення до лику  місцевошанованих святих Олександрійської єпархії священиків Василія Слотвинського, Феодора Статкевича, Олександра Балануци та Іакова Іллічевського.
  Всі вони служили в Херсонскій єпархії в Олександрійскому повіті та постраждали у 1919 році від рук революціонерів.
   Священномученик о. Василій Слотвинський служив настоятелем храму на честь Казанської ікони Божої Матері с.Нерубайка, о. Феодор Статкевич - настоятелем Богоявленської церкви с.Богоявленське,  о.Олександр Балануца - настоятелем храму Архангела Михаїла с.Іванівки, о. Іаков Іллічевський - настоятелем храму св.вмч. Феодора Тирона м.Нової Праги.

Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2021. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.