098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)
По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Александрийского и Светловодского Боголепа
смт. Петрове
У старі часи у Петровому було три церкви: Покрова Пресвятої Богородиці, Вознесіння Господнього, Святителя Миколая Чудотворця.
Покровська церква найстаріша,її історія без сумніву зв’язана з історією запорожця Петрика. Відноситься приблизно до кінця ХVІІ ст., історично приближена до 1692 року.
Відразу, після заснування Петрового, і було почато будування церкви, якщо не самим Петриком, то його родиною та близькими йому запорожцями.
Свято-Покровська церква побудована з каменю, має хрестовидну форму в традиційному грецькому стилі, з дзвіницею окремо від церкви. Стіни мають метрову товщину.
В період 30-х років ХХ ст. святиню спіткала тяжка доля – храм був закритий і частково підданий руйнуванню. Дзвіниця була зруйнована і знятий купол церкви.
Служба в церкві відновилася у воєнний період Другої Світової Війни. В 1962 році Свято-Покровську церкву спіткала друга тяжка доля – церкву у громади забрали і вони вимушені були змінити місце проведення богослужінь, по милості і з дозволу Н.В.Кравченко, у хату, в частині якої проживала старенька жіночка – власниця будинку.
Тяжко було служити у цій домашній церкві – тіснота, незручності. У цих умовах більше 15-ти років проводить службу Божу громада Свято-Покровської церкви, але незважаючи ні на що, на службу ходило багато людей.
Сама церква була перетворена в рембуд. Нестерпно було православним людям дивитися на ці зміни, боліло серце і плакала душа, але завдяки наполеглевості протоієрея Стефанія Катрича та милістю Господнєю вдалося повернути святиню парафії. Стан храму був жахливий, здавалося, що вже ніщо не допоможе повернути його у належний вигляд, яким має бути Божий дім по канонам християнської Православної Церкви.
Проте, завдяки тому, що зібралися всі небайдужі люди і, незважаючи на великі труднощі, спільними зусиллями вірян та священника, з Божою допомогою, храм відбудовано.
Дякуючи І.П.Жилці, у 2008 році була побудовано дзвіницю.
Настоятель Свято-Покровської церкви митрофорний протоієрей Стефаній Катрич похований на території храму за святим Алтарем. По розповідям старожилів на цій території покояться священнослужителі, які несли службу Божу на цьому приході.
З 2009 року за благословінням Правлячого архієрея Преосвященнійшого Антонія, єпископа Олександрійського і Світловодського, настоятелем Свято-Покровської церкви смт. Петрове призначено випускника Одеської Духовної Семинарії ієрея Дмитра Городецького.В цьому ж році архієрей здійснив рукоположення студента Почаївської Духовної Семінарії, прихожанина Свято – Покровської церкви, в сан диякона, пізніше в сан священника - ієрей Михайло Царук призначається кліриком храму.
З початку літа 2009 року за благословінням настоятеля, ієрея Дмитра Городецького, розпочинається реставрація всього храму. За допомогою небайдужості прихожан та жителів селища церква прикрашається новим куполом. Оновлюються вікна, ставляться нові двері, здійснюється давня мрія всіх віруючих – в церкві з’являється тепло, за що дякуємо Олександру Григоровичу Поворознюку. І це тільки початок великих змін, які нас чекають у майбутньому…
Матеріали підготував: ієрей Дмитро Городецький
Подпишитесь на нас в Telegram
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua