098 690 42 28 (пн-пт: з 9 до 18 г.)

 

По благословению Высокопреосвященнейшего митрополита
Александрийского и Светловодского Боголепа

Александрийская Епархия

Олександрійська єпархія Української Православної Церкви об’єднує приходи і монастирі Православної Церкви на території Олександрійського, Компаніївського, Олександрівського, Бобринецького, Знам’янського, Новгородківського, Онуфрієвського, Петрівського, Світловодського та Устинівського районів Кіровоградської області.

Кафедральне місто – Олександрія

Кафедральний собор – Свято-Покровський храм (м. Олександрія).

Єпархія утворена рішенням Синоду від 27 липня 2007 року шляхом розділення Кіровоградської Єпархії на дві самостійні. Єпархіальному Архієреєві Синод ухвалив титул Олександрійський і Світловодський.

Першим єпископом Олександрійським і Світловодським на підставі Рішення Синоду від 27 липня 2008 року, був  призначений  єпископ  Пантелеймон  (Бащук). Рішенням Синоду від 11 листопада 2008 року був звільнений і призначений єпископом Уманським і Звенигородським (журнал № 106).

Другим Керуючим Олександрійською єпархією за Рішенням Синоду УПЦ від 11 листопада 2008 р. (журнал № 106) на Олександрійську кафедру був призначений єпископ Антоній (Боровик), який очолював її впродовж 4-х років.

Третім Керуючим Олександрійською єпархією за Рішенням Синоду УПЦ від 20 грудня 2012 р. (журнал № 106) було визначено бути клірикові Кіровоградської єпархії архімандриту Боголєпу (Гончаренко). Чин Наречення відбувся 22 грудня 2012 року в храмі Всіх Святих Свято-Пателеймонового монастиря у Феофанії. Очолював чин Наречення Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

 23 грудня 2012 року, в Неділю 29-у по П’ятидесятниці, в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Успенскої Києво-Печерскої Лаври, Блаженнійший Митрополит Київський і всеї України Володимир в співслужінні собора архієреїв УПЦ звершив Божественну Літургію за котрою клірик Кіровоградской єпархії архімандрит Боголєп (Гончаренко) був рукоположений во єпископа Олександрійського і Світловодского.

Администрация сайта не несет ответственности за содержание информации, которая содержится в архивных материалах сайта, и может не разделять мнение их авторов. Ответственность за информацию несет сторона, которая ее предоставила
Интернет-издание "Епархия" (C) 2013-2023. Сайт разработан: В.Коваленко, А.Чумаченко, А.Беляев.
При использовании материалов сайта обязательным условием является ссылка на alexandria-eparhia.org.ua